"ערב סוכות 2016"

יום ראשון 16.10.2016, ט''ו תשרי ערב חג סוכות, חג שמח ברוכים הבאים לסוכתנו אשר בעמק השני, הכנסו נא לסוכת הכלל, הסוכה אשר מאחדת את כולנו, פותחת את ליבה כלפינו. סוכה זו הנה כאמור סוכת הכלל.
 

הסוכה הנמצאת בעמק השני הנה גדולה ומכילה את כל באי העמק.  בואו נאמר מכילה את כל עם ישראל כיחידה אחת, בגוף אחד, בלב אחד.  זוהי "סוכת הנצח" ילדים יקרים, אין היא קשורה כלל לכל אשר קורה בעולמכם.  

אין היא מחוברת ל"עמק הראשון" או למקומי (קבר האר''י), אלא מחוברת ל"עמק השני" ומשם ל"עמק השלישי", כאשר היריעות מסביב באו לסמן כי אנו עוסקים בפנימיות ולא בחיצוניות.  הפנימיות הנה ההוויה הטהורה שלנו, האיחוד המושלם אשר אין בו דבר מהעמק הראשון.

אותם סוכות אשר הנכם מקימים בעמק הראשון הנן רמז בלבד לסוכת הנצח היות וילדים יקרים, כל אשר נתפס בעיניכם בעמק הראשון הנו בר חלוף, ואילו הקשר בעמק השני ובעמק השלישי הנו קשר מול בורא עולם אשר אין דבר הנשמט "מעיניו".  אין דבר אשר החוץ והפנים שלו אינם גלוים ל"עיניו".

האושפיזין בעמק הראשון הנו ברמת הגוף, ואילו האושפיזין בעמק השני הנו ברמת העל-חומר, ברמת אותו זיק אשר מחבר בין כולם לאחדות אחת כוללת, מחבר בין כולם כמכנה משותף, כהשתוות הצורה, כקשר אשר בורא עולמות לטוב ולרע.

אכן ילדים יקרים, עולמות נבראים בעמק הראשון ומשתנים ומתחלפים, ואין דבר קבוע בעולמכם ובתפיסתכם אשר נמשך כחוט השני לאורך כל הדורות, כי תחושה זו קיימת אך ורק "בעמק השני ובעמק השלישי" כהוויה פנימית אשר נותרת לנצח.

לכן כחלק משינוי תפיסה, מהסתכלות אחרת, מפרספקטיבה שונה, בשנה זו נהייה "בסוכת הנצח" וננסה להטמיע בתוכנו את המושג נצח.  נתחבר לאותו קו דמיוני אשר עובר לאורך כל הימים וכל הדורות, וממשיך וממשיך, ככול שארוך... קצר כנקודה, ומכיל את כל תולדות היש.

ילדים יקרים אותו "היש" הנו גם ה"אין" - והיכולת שלנו להתרועע עמו הנה אך ורק כאשר סוכה מגנה עלינו ועוטפת אותנו כמו עובר ברחם ומזינה אותנו בידע.  וידע זה נמצא בתוכנו מאז ומעולם ודי שנשב בסוכת הנצח ונתחבר למהות הפנימית שלנו שמיד תתעורר בנו אותה תחושה ותוביל אותנו להבנה כי אנו אחד במקום הזה.

אחדות של נשמה אחת גדולה אשר אין בה הפרדה במהות האחדותית, שכוח הבריאה בינינו שם וכי אם נצליח לגשר בתוכנו בין סוכת העמק הראשון לסוכת הנצח, נוכל לייבא את רצונותינו לסוכת הנצח ושם בעזרת כולם לממש את רצוננו.  לכן תוכלו לתרגל את המעברים בין סוכת העמק הראשון לסוכת הנצח וככול שיעלה בידכם להיעזר בכלל, על מנת לתקן את בעיותיכם הפרטיות. 

שנה זו חג הסוכות הנו מועד חשוב ומיוחד.  יחול שינוי מחג זה ואילך, השינוי יהיה בכל הרמות וכן תרגישו בו ברמת הפרט, כמו קלות רבה יותר, שמחה גדולה יותר ואהבה שאינה תלויה בדבר.  יותר ויותר מכולנו מתחברים למהות החיבור הכללי בעמק השני, וכפי שאמרתי כבר נקודת ההיפוך נוכחת ותשומת הלב וזהירות הם נקודת הקידום.  ככול שתשומת הלב תהייה רבה יותר התוצאות יקבלו תאוצה בהרחבה רבה יותר. 

כל אותם רעשים אשר מלווים אתכם הנם הרעשים אשר פועלים מהעמק הראשון לעמק השני, וככול שרעשים אלה לא ישמעו על ידכם יותר, אות הוא וזמן להבנתכם כי מתגברים אתם על הפרדה אשר רק היא יוצרת את כל אותם הרעשים.  לכן מצאו את השקט הפנימי בכם, הרחיבו אותו והתחברו לאותה הוויה שקטה ואינסופית.