ערב יום הכיפורים 2016

יום שלישי 11.10.2016, ט' תשרי תשע''ז ערב יום כיפור ביער ביריה בצפון. חג שמח ילדים יקרים, ברוכים הנמצאים בואו שבו אתנו עכשיו בעמק השני ונקבל בצוותא את החג המגיע ויורד. זהו חג של "הלב".
 

עד כה דבר מסוג זה לא נאמר על חג זה.  דיברו על כפרות, דיברו על סליחה, דיברו על בין אדם לחברו, על בין אדם לאלוהיו.  דיברו על צום, אך אף אחד טרם הזכיר את החג בהקשר ללב.  כבר אמרנו בעבר כי חג הכיפורים הנו חג מאד שמח, שווה ערך לפורים, כי זה חג של התחלה חדשה, חג של פרידה מהישן וקבלה אוהבת את החדש.

אנו כאן היום נפרדים מכל מה שהיה ולא רק בשנה האחרונה אלא כל פעם מחדש נפרדים מכל השנים שחלפו.  אין לנו עניין בהן, אין לנו צורך בהיזכרות כי אנו נמצאים ונוכחים ברגע, וכל אשר עברנו עד כה קיים בנו עתה. 

חשוב לנו כי תשימו לב עד כמה הלב מלא שמחה להתחלה חדשה זו, עד כמה הוא משתף פעולה בניעור הישן שאינו חפץ בו עוד וקבלה בהכלה ואהבה רבה את הדף החלק הנקי אשר מגיע.  אכן ילדים יקרים אשר מגיע הוא דף חלק נקי מרבב.  אין בו דבר ועתה כאשר העפרונות בידיכם התחילו לצייר עליו. 

אשר חפצתי לומר לכם אלו ההוראות לציור על הדף החלק, והוראות רבות לסוג הציור ולאופן הציור.  דעו לכם כי בכל אשר נאמר ובכל אשר תעשו, הדבר בעל העוצמה הגדולה ביותר ואשר יקבל את ברכת הבורא הוא אשר נעשה דרך הלב.  דעו כי אין דבר פנוי "ממנו".  הוא נמצא בכל דבר סביבכם, גם באותה מציאות מדומה אשר מהווה את חייכם. 

צוו השעה והמסלול בו עליכם לצעוד מרגע זה ואילך הנו מסלול הלב ולא משנה באם הנכם שבעי רצון או לא.  הניקוי של כולנו אם רק תשימו לב בכיפור הנה בקשת סליחה על כל הדברים אשר נעשו או לא נעשו כראוי.  ומה בבסיס עשייה זו אם לא אטימות הלב? 

לכן כל אותו חשבון נפש אשר יום זה נועד למענו הנו פנייה לבורא עולם ובקשה ממנו כי יתרחב ליבנו להכיל אהבה אשר אינה תלויה בדבר לכל פרט ופרט ולכל דבר הקיים בעולמינו זה, ואף בעולמות אחרים. 

דעו לכם כי כל תחינתכם "לפניו" הנה בקשה זו, ומתחייב אני בפניכם כי במידה וליבכם יקבל מתנה זו מבורא עולם, כל דבר אשר יעבור בכם כרצון ירקום לעיניכם הוויה, יתממש ויתגשם ולו מכוח האהבה.  דעו לכם כי אותו אגו אשר לכם הפכפך ומשתנה הוא, ראוי להישאר במקומו כי גם הוא חלק מהבורא, אך בקשתכם "ממנו" היא כי אגו זה ייהפך להיות לאגו אוהב, אגו אשר מונע מכוח האהבה, אגו אשר משיג את חפצו מכוח האהבה.

התרגלתם להוריד עצמכם ואת האגו שלכם לתדר של הישרדות ומלחמה, התנצחות ופגיעות וכעס, אך אותו אגו הנו "שכינה" אשר נמצאת בעפר וכל שעליכם לבקש מבורא עולם הוא להרים אגו זה מעפר לרומם אותו לעטוף אותו באהבה אשר תהייה המניע שיפעיל אותו וישיג עבור הכלל לכל אחד את חפצו.

אכן הנכם שונים ומגוונים, אך הנכם גם ישות אחת, וישות זו הנה חלק מבורא עולם. "בעמק השלישי" הנכם הכלל אשר פועל ככלל ועניינו בכלל, אך הנכם עולים ויורדים במעלה הסולם כי כל ירידה שלכם הנה לצורך עלייה גבוהה יותר.  הנכם מוזמנים לעבור מ"העמק השני" ל"עמק השלישי", ומהעמק השלישי לחזור לעמק השני, ובכל פעם לשפר את הדימוי שלכם להשתוות הצורה "איתו" כי זו מטרתכם העליונה ולשם כך באתם לכאן.

באתם לכאן להבין כי כוח הלב הנו כוח הבריאה, וכי התכללותכם בעמק השלישי וחזרתכם לעמק השני נועדה להאדיר ולחזק את אהבתכם ותפיסת האלוהות שלכם דרך האהבה, הדבקות והאמונה, ודרך קבלה אוהבת של כל היש.

קדושה רבה מונכחת כאן היום, קדושה של חג.  קדושה של חג אשר מטרתה פתיחת הלב, ופתיחת הלב הנה אהבה, שמחה, ברכה, קבלה, נתינה, הכלה ללא הפרדה.  לכן זו צריכה להיות תפילתכם ובקשתכם .  אל תחפשו בפני מי לבקש סליחה, אל תתצטדקו בפני אחרים, אל תכעסו על עצמכם על כי לא פרגנתם לעצמכם כל השנה, אל תצטערו על מה שלא עשיתם ולא הצלחתם, אל תשפטו.

אין העמק מבקש חרטה, אין העמק מבקש סליחה, אין העמק מבקש אלא את זוהר האהבה בליבכם. 

שבו נא אתנו עתה ב"עמק השני" והבינו כי "העמק הראשון" הולך ומתרחק מכם צעד צעד היות והנכם הופכים לדייריו הקבועים של העמק השני כאשר היבטי הנפש הולכים ונפרדים מכם, וכאשר היום הנכם יודעים כי הנכם מחפשים אך ורק אחר אהבת הלב, אהבת אדם, אהבת הבורא, אהבת כל הבריאה, כך שהרגישו קלים, חדשים, מסוגלים לבקש ובעלי יכולת קבלה ללא מאמץ.