ראש השנה בנבוריה 2016

יום שני 3.10.2016 , א' תשרי תשע''ז, אחר הצהריים בבית הכנסת העתיק ב"נבוריה" שביער ביריה. חג שמח, ברוכים הבאים לכתר של העמק שבו נא אתנו ותתמקדו בכל מה שיש מסביב. זוהי הבריאה, זוהי בריאתינו, זוהי בריאתכם. זו יצירה משותפת, יצירה אותה אתם פוגשים כעובדה שאין לכם כביכול נגיעה אליה, אך לא כך הם פני הדברים.
 

ילדים יקרים מתחילת שנה זו עליכם להבין ולהטמיע טוב בתוככם את אותו סיפור (שאתם מספרים לעצמכם) בו הבריאה אינה שייכת לכם.  כל מפגש שלכם ברמה הפיזית החל מלטאה שהנכם פוגשים ועד לכאב לב שאתם חווים הנו בריאתכם.  ברגע שתזכרו זאת בזמן אמת הנכם בדרך לשחרור. 

אני חייב לומר לכם כי כאשר אין שיחרור, אינכם רוצים להשתחרר.  אותו יקום פיזי עטור חוויות וריגושים, עטור עליות וירידות, עטור צער ושמחה, הנאות וריגושים, הנו משאת נפשכם ואינכם רוצים לשחררו.  ככול שהוא מתקיים סביבכם, היו מספיק יודעים וישרים להבין כי בחרתם בו. 

מדוע זה ילדים יקרים, הרי לכאורה קיים הקושי וכל שאר הדברים?  ובכן, נכון קיים הקושי, אך קיים המשחק, קיימת הילדות המאוחרת אשר תאבה לשחק, קיים האגו המאתגר, קיים הרצון לתענוג והנאה.  גם אם ברובד אחר שלכם הנכם יודעים כי בקלות באפשרותכם לשנות מציאות עליה הנכם מקטרים ובוכים, אין זו אלא העמדת פנים שלכם. 

אינכם מעוניינים להשתחררר כי הנכם נהנים מכל רגע נתון ממגוון החוויות, ממגוון האירועים, הכאבים, הקשיים, וכל זאת כי אינכם רוצים בכלל לפגוש את האלוהי שבכם אשר מנקודת המבט בה הנכם נמצאים כרגע הוא אינו מעניין אלא משעמם, וירטואלי מדי, בלתי נתפס ואינו מכביר עליכם חוויות המאתגרות אתכם.

זכרו אהובים יקרים, לא לחינם מכנה אני אתכם ילדים יקרים.  הרובד בו הנכם נמצאים הנו רובד ילדות במושגים קוסמיים, ילדות מאוחרת היות וטרם בגרתם לקבלת עול תורה ומצוות.  ואיני מתכוון ב"תורה ומצוות" לפשט.  עבורי תורה ומצוות הנן דברי אלוהיים חיים בסוד המדבר על חיבור, לקיחת אחריות, אהבה ללא תנאי ויציאה מעבדות לחירות.

כל אשר אמרתי עתה אינו פוגם ואינו מטיל מום בהתנהלותכם אלא שעתה לקראת השנה החדשה אשר באה במלא יפעתה ועוצמתה, הננו לבקש מכם לשנות התייחסות לדברים, לקחת אחריות על כל צעד ושעל ממעשיכם.  המשמעות של לקחת אחריות הנה גדילה, צמיחה ושיחרור הישן אשר אינו משרת אתכם יותר, בחירה בחדש אשר מקדם אתכם בהפיכתכם לכוח עזר רב, מבין ויודע אשר עמל למען הבריאה ולא למען עצמו.

זאת תדעו ותראו כאשר מחשבותיכם עדיין מסתובבות ברובד של יקום ארץ, הדחוס, הנאבק, ומתנגד, זה אות לכם שטרם שיחררתם  .ולא אומר בכלליות, אלא פרט פרט כפי שזה מופיע בפניכם, כאשר המודעות והחשיבה שלכם עוטפת אתכם בסוג מסויים של "ידיעה" אשר בו ברגע תתמירו להסתכלות אחרת.

זוהי שנה של התחלות, תאפשרו לעצמכם אכן להתחיל.  ההתחלה הנה המחשבה, וממנה נובעת ראיית הדברים.  מנקודה זו תלכו אחורה.  שינוי הפרספקטיבה, שינוי בראייה, ושינוי המחשבה.  דוגמה:  מישהו מפריע לי במרחב, מרעיש, זה מה שאני חווה ורואה, ואז אחורה במחשבה למחשבה חדשה.....איזה יופי שהמרחב מכיל את כל אשר "הוא" מנכיח בפני.

דוגמה נוספת:  מישהו חותך אותי בכביש ואני שם לב שבא לי להגיב... ואז אחורה במחשבה למחשבה חדשה......בטח התבלבל ולא שם לב, מזל שאני שמתי לב.  

זה אף פעם לא אישי.  נדרשת קבלה גמורה של כל מעשה הבריאה בכול רגע.  אמון, אמונה והתמסרות.  התחייבו לתהליך, וככול שכך תעשו, תהיו מחוייבים לצמיחתכם האישית, לבואכם לעמק השלישי והתכללות למען הרבים והשונים, כאשר מובטח לכם שבהיותכם שם למען הרבים הנכם נכללים באותה קבוצה.

אלה ימים של שער פתוח, דלת אשר אינה נעולה. הביאו את המתנות שלכם לחלל "החדר" המעבר, וקבלו מאותו היכל אליו הבאתם מתנותיכם מתנות אחרות.  דוגמה: הביאו תכונות מהם הנכם רוצים להשתחרר, בקשו תכונות אותן הנכם רוצים לאמץ.... חג שמח.