"חג חנוכה 2015"

יום שישי 11.12.2015, נר שישי של חנוכה, שבת שלום ברוכים הבאים לעמק השני שבו נא. יום מיוחד הוא יום זה, יום שישי נר שישי חג החנוכה, החג בו היוונים נוצחו והורחקו. והרחקה זו משמעות רבה לה בחיי היומיום של העם הזה.
 

קיים כאן תזכור לניצחון של מעטים על רבים אשר מעבר לסיפור החיצוני ישנו הסיפור הפנימי של צד ימין מול צד שמאל, התגברות של כוחות האור והאחדות אל מול כוחות הפירוד.  כוחם של המכבים היה באחדות, בלב פתוח ואוהב, בחיבור ובאמונה ללא עוררין, ונגד מצודה זו יצאו היוונים במטרה של "הפרד ומשול".

 

למעשה בחג זה נלחם עם ישראל על הקרבה לאל עליון ועל החיבור איתו, כי זה אשר יוצר את הניסים בחייכם והופך אותם מנס ניסתר לנס גלוי.

 

ילדים יקרים הנכם כרגע נמצאים בעמק השני, ראו את האורות הדולקים והתחברו אליהם, חושו כיצד כל נר מוסיף לעוצמה, עוצמת האור אשר הופכת את כל הנסתר לגלוי, מאירה את כל אותם מקומות חשוכים באור הבורא.

 

זוהי התגלות ילדים יקרים, כל נר ונר הנו התגלות בפני עצמה ולכל נר ונר משמעות שונה.  משמעות זו נקבעת על ידכם ילדים יקרים כי הנכם אלה אשר מורידים את האורות, וכל אחד על פי יכולתו ועוצמתו.

 

האורות אשר הנכם חווים הנם שלכם ושלכם בלבד.  רק "השָמָש" מאחד בין כל האורות ומובן לכולם כי השמש שייך לעולם העשייה, מחובר "למלכות", ואילו הנרות האחרים הנם נרות אישיים אשר את עוצמתן מקרין היחיד בכל ספירה וספירה.

 

זהו זמנכם לבקשות, זהו זמנכם לשינויים, זהו זמנכם לשחרר את הישן ולדגום את החדש.  חג החנוכה הנו שער, שער חדש אשר נפתח ולכן עליכם להיות שונים בהתייחסותכם לעצמכם ולשער החדש אשר נפתח על מנת לשנות את הנתיב ומסלול חייכם ולהביא אותו למקום אשר בו הנכם חפצים שיהיה.

 

דעו לכם כי לצורך כך עליכם לשחרר תבניות, מגבלות וככל ששחררתם אותם תוכלו להתמקד ולבחור את אשר הנכם רוצים כהוויית חייכם להבא.

 

אם תתמקדו בתוככם תוכלו לפגוש את תוספת האור אשר נמצאת כאן בעמק השני ותוכלו ולפגוש כאן בעמק השני את כל אותם אלה אשר נמצאים עמכם ביחד ברצון ההתפתחות שלהם וההולכים לקראת התיקון האישי כהשפעה על התיקון הקולקטיבי.

 

המסר הוא כי עליכם להיות מאד מאד קרובים לעצמכם בכדי שתצליחו לבחון בחון היטב את כל אותם נקודות אשר יש לשחרר כי הנם הוויה חסרה המונעת מכם מימוש מזהיר של מי שאתם.

 

דעו לכם ילדים יקרים כי מלבד אהבת אדם וחיבור לכל אחד ואחד מתוך מקום של קבלה, תפקידכם הנו להוביל מהלכים בקו התפר (בין ישן לחדש), אשר ישנו את פניו של היקום, יפתחו את הפתח ליקום החדש אשר יהיה שונה בתכלית מהיקום הקיים – כולו "העמק השני".

 

לצורך כך הנקודה החשובה ביותר הנה שלוות הנפש.  לא משנה כלל וכלל מה מצבכם הרוחני או הפיזי בכל רגע נתון, אין לכם התחייבות על כך.  הנכם בני האהובים ואף אחד מאתנו כולל האלוהות עצמה עדיין אינו דף חלק נקי.  אני שוב חוזר וגם אינו נדרש להיות כזה.

 

הדבר היחיד אותו אנו דורשים מכם בתור "מקדמי האנושות" הנו "שלוות נפש והדממה פנימית", לכך הנכם מחויבים וכל אחד בדרכו הוא.

 

דעו לכם כי פסגת ההארה הנה אותו שקט פנימי, והכוונה היא כי תפעלו מתוך אותה דממה זוהרת, וכאשר הכול גועש מסביבכם תהיו אתם באותה בועה, רחם, אשר מגינה עליכם מפני כל דבר.

 

כאן השתדלותכם מתבקשת כי אותו מקום דומם ושקט בתוככם הנו מקום משכנו של העליון בתוככם.  שם תחוו אותו, תפגשו אותו ולא משנה מה תהיה מידת ההמולה מחוצה לכם.

 

תחושת השקט הזו הנה תחושה של הגנה, של אי הזדהות, של אמונה, של ביטחון, של שלווה, של שפע, של שלמות והשלמה.  וכל שעליכם לעשות הנו לתרגל מקום זה כי זו הגנתכם וזו גם הגנתכם על האחרים.

 

כניסתכם להיכל המלך הנה בידכם, בקשותיכם ממנו לכניסה להיכלו הנה בקשה פשוטה ותו לא.  אך תחושת השקט, השלווה וההגנה הנה בעלת חדות, צלילות ושקיפות, והיא אשר תאפשר לכם להיות בעת ובעונה אחת בכל הרבדים של היקום ובכל העולמות.

 

הנכם מגובים, הנכם נבחרים, הנכם גם נדרשים להתאמץ ולמלא את תפקידכם באופן המושלם ביותר.  הנכם מתקדמים, אהובים ושמורים.  

 

יש לעבוד על השקט הפנימי, וכאשר תגיעו להשגה של אותו שקט תוכלו להבין מה זו האלוהות.