"פורים 2015"

יום שישי 6.03.2015, טו' אדר תשע''ה, שבת שלום, ברוך בואכם לעמק השני, שבו נא אתנו. חג פורים עומד להסתיים אך ממשיך להדהד ויהדהד זמן רב.
 

יתכן כי בליל המסכות "כדמויות" אשר עברו בפניכם לא עוררו בכם כל רושם והתייחסות, ואין ספק כי צודקים אתם היות ולמרות היותכם מכילים את הזהויות כולן אינכם מרגישים חיבור לאף אחת מזהויות אלה, ובוודאי שהתבוננתם על הזהויות והתחפושות אשר הופיעו בפניכם כמשהו אקראי שאין לו שום קשר אתכם.

 

אך לא כך הם פני הדברים.  כל אחת מהזהויות הנה שחקן בתוככם, ושחקן זה עליכם לפגוש ולמחוא לו כפיים ולהבין כי הנו חלק מכם.

 

חג הפורים הנו מאד משמעותי לנו בעולמות עליונים ולו מהסיבה של זיהויה העצמי של האלוהות עם היבטיה השונים.  יחד עם זאת התייחסותכם וקירוב אותה הדמות לליבכם הנה העבודה המתבקשת על מנת לעבור שלב ילדים יקרים ולשחרר דברים המלווים אתכם שנים רבות.

 

בימים המעורפלים הללו בתקופה זו, כל אחד מכם חווה את כל הזהויות שבו משך היום ולו לדקה קלה בלבד, אך נוכחות הזהות נמצאת שם.  לכן אודה לכם מאד באם תתפסו כל אחת מהזהויות האלה, תרשמו אותן בפניכם על מנת שתכירו ותדעו על נוכחותן בתוככם.

 

די לי ילדים יקרים כי תגלו נוכחותם.  בהיעדר עשייה זו נותרתם בדיוק באותו מקום כמו בטרם חלפה לה שנה.

 

תהליך זה הנו חלק מהכרת העצמי שלכם אשר יש להיות איתו באינטראקציה קצרה.  כמו להשיל כליפות המסתירות מהפרי ולאפשר לכם לטעום מאותו פרי.  וגם אז לא הסתיימה עבודתכם כי כאמור וכבר התעכבנו על זה בעבר, עצם הידיעה מעשירה, פותרת ומשחררת, ודי לנו בכך.

 

אין זה מאוחר מדי לעשות עבודה זו אשר אינה אמורה לגזול מכם זמן רב, וטוב אם תעשו זאת ברצף מספר ימים.  (פשוט לזהות את הזהויות העולות, כל היבט שעולה כתגובה למשהו).  תכונות אלה אם ברצונכם להיפרד מהם ולשחרר אותם, זה חיוני לצורך התפתחות וצמיחה שלכם, ולא דורש מכם זמן רב כהשקעה.

 

לאחר שתסיימו תהליך זה תרגישו כאילו והשלתם מעצמכם משקל רב, נפתח פתח, כמו רוקנתם הכלי, מעצם ראיית הדברים קבלה אותם ובקשה לשחרר.  אם תישארו זמן נוסף במדיטציה תוך כדי עבודתכם תוכלו לזהות בתוככם דרך תמונות מוחיות אשר תקבלו זהויות נוספות אשר לא פגשתם קודם.

 

ילדים יקרים חג פורים הנו חג מאד משמעותי מכמה סיבות אשר אחת מהן הנה הזרמת אור, הורדת תדרים ושחרור מהעבר ומדברים אשר בהם לא נגעתם עד כה היות והיו סמויים מכם היות ולא הבנתם את החשיבות הרבה שבהם.

 

קיימת נטייה בקרב רוב בני האדם להתייחס לחג פורים כאל אירוע מבדח, מצחיק ובלתי רציני, ואודה לכם באם תהפכו סטנדרט זה ותיישרו אותו עם הכוונה הראשונית שהנה זיהוי וניקוי ולא קיבוע והיצמדות.

 

אתן דוגמה.  שלב ראשון:  עולה בכם תגובה של כעס ורוגז אשר הינה זהות של אגו, ובנוסף הנה זהות של אי קבלת האחר.  ולכאן עליכם להתמקד ולחפש תגובות או התייחסויות אחרות כמו בדוגמה שנתתי זה עתה.

 

עוד דוגמה, אתם מזהים בעצמכם חוסר סבלנות.  חוסר סבלנות הנה זהות של שחצנות, של אי הכרה בערך האחר, בעיקר שחצנות.  וכן הלאה וכן הלאה. 

 

שלב שני:  כאשר הנכם עושים חקירה זו חפשו בתוככם מה הגורם הראשוני הנסתר של אותה זהות.  מאיזה זהות עמוקה יותר היא נובעת.  זאת אומרת, זיהינו שחצנות וכאשר אנחנו מתעמקים בזה אנחנו מזהים שהיא בעצם באה לכסות על חוסר ביטחון עצמי.

 

שלב שלישי:  אחרי הזיהוי של המניע העמוק אנחנו מוזמנים לעשות "היפוך".  כאשר הנכם מגלים את הזהות הפנימית העמוקה בקשו את ההיפך, אבל בקשו מעומק הלב.  אם לדוגמה מתחת לשחצנות גילינו חוסר ביטחון עצמי, אז ההיפך יהיה ביטחון עצמי או הכרה בערך עצמי, ואת זה עלינו לבקש מעומק הלב.

 

חג שמח ובהצלחה עם ה"היפוך"