"עיני העמק השני"

יום שבת 24.01.2015, שבת שלום ברוכים הבאים לעמק השני, כאשר גם קו האופק מוצג כאן בפניכם. התבוננו על קו האופק דרך עיני העמק השני. הכול נראה כמו תמונה ממוסגרת. כל הדמויות, האנשים, המצבים נראים כמו רגע אשר הונצח בתוך הזרימה היקומית.

 

לכן עליכם להתייחס לחייכם בצורה של רגעים רגעים, אירועים אירועים כאשר כל אשר מחבר אותם הנה מחשבה וזיכרון.  העמק השני מאפשר לכם גם לראות את עצמכם מהעבר השני, לכן מקו האופק הנכם רואים את עצמכם ולא אתם רואים את קו האופק.

 

כאשר הנכם רואים את עצמכם מקו האופק, תוכלו להתבונן בנחת בדמויות ולבחון את מעשיהם ודיבורם ומחשבותיהם, ואף לתקן אותם היות והנכם שם בתפקיד הזה.

 

הפרספקטיבה של העמק השני מעדנת.  אין זו התבוננות שופטת, אלא התבוננות אוהדת.  וזו גם התבוננות תלת ממדית היות והנכם יודעים להתבונן על עצמכם מכל עבר, וגם לדעת את אשר מתרחש במחשבותיכם, וגם להרגיש את אשר הנכם מרגישים.

 

כאשר הנכם נמצאים בהתבוננות כזו ומהעמק השני, יהיו הערכים שלכם סובלנות, אהבה וקבלה.  לא יהיה שם דבר הנושק לביקורת, חוסר סבלנות או כעס.  ובודאי שלא קנאה ושנאה.

 

לכן התרגיל הזה חייב היום להתבצע מהיותכם בעמק השני, היות והנכם רגילים לדון ולשפוט כל דבר אשר הנכם חווים דרך עיני העמק הראשון.  העמק הראשון הנו חיי היומיום שלכם.  העמק הראשון הנו חוויית הרחוב שלכם, העצמי שטרם עבר התפתחות.

 

ואילו העמק השני, עברתם התפתחות, עידון, ולכן הקשר שתחושו כלפי הדמות עליה הנכם מתבוננים הנו קשר של אהבה, הכלה ורצון להיטיב.  והנכם זקוקים לכך ילדים יקרים. 

 

הנכם זקוקים לכך לא באופן חד פעמי אלא כדפוס התנהלות אשר יוביל אתכם לדרך המלך, עד אשר תצליחו להטמיע בתוככם את אותו קוד התייחסות דרך עיני העמק השני, וכמובן לפני המעבר שלכם לעמק השלישי.

 

דעו לכם כי נדרש מכם להשיל קליפה אחר קליפה, כמו להוריד מעיל ועוד מעיל על מנת לחבר ביניכם לבין אותו קוד אשר יהפוך את התייחסותכם לעצמכם לראייה אחרת ויאפשר לכם קלות וזרימה.

 

לאחר תקופה כה ארוכה של ניסיונות לעבוד על תכנים וכוונות ברצוני לתת לכם עכשיו את המפתח להשתדלות הבאה שלכם.  ומפתח זה אמור לפתוח לכם אהדה ואהבה בליבכם קודם כל לעצמכם.  וכוונתי באהבה ואהדה הוא ביחס חם, רחמים והרבה אהבה.

 

כאשר תרעיפו כל זאת על עצמכם תתחילו להרגיש כיצד הנכם משתחררים אט אט מהמלכודת של העמק הראשון בה הפכתם להיות משרתיה של השיטה.  משרתים של הקליפות שלכם.  זה אינו בא בקלות, למרות שקבלתם את הקוד.

 

אך למרות שאין זה קל, עברתם כבר כברת דרך רבה, עבודה והשתדלות, כך שמרגע זה ואילך תתרגלו לחשוב על עצמכם במושגים הללו ותוכלו לומר כל בוקר וערב כיצד הנכם מתייחסים לעצמכם.  לדוגמה: 

 

"אני מתייחס לעצמי באהבה ורחמים, בקבלה ובעדנה כי מקומי כרגע בעמק השני."

 

בסגלכם לעצמכם דרך כזו מובנית ויומיומית חיש מהר תחושו את השינוי החל בכם ומכאן תקצרו תהליכי התפתחות, דבר אשר נדרש מאד היום עבורכם.  וככול שתרבו להתאמן כך ייטב לכם ולכל אלה אשר סביבכם.