"חג החנוכה 2014"

יום שישי 19.12.2014, כח' כסלו, ערב נר רביעי של חנוכה, חג שמח שבת שלם, ברוך בואכם לעמק השני שבו נא. יום שבת, חג חנוכה, נר רביעי קדושה רבה. השאלה היא מי חש את הקדושה ומי מכיל אותה בתוכו.
 

מי הוא זה אשר יודע לעשות את האתנחתא ולהתבונן על הנרות ולעורר את ליבו.  בזה אינכם שונים חילוניים ודתיים, ואין בורא עולם נופל להעמדות פנים אלה ואחרות.

 

גם כאשר נאמר שכל הדברים נעשים שלא לשמה והופכים להיות לשמה, גם אז אין סיכוי ללא אתנחתא, פתיחות הלב ותשומת הלב המיוחדת והייחודית של כל אדם ואדם לאירוע.  ואם הדברים נעשים בכדי לצאת ידי חובה ולסמן עשייה, אין זה אשר נדרש, ורוב פאר או יקר או הדר לא יכסו על נגיעה של הלב.

 

כאשר הנכם רוצים לרפא ולהתרפא עליכם להשתמש בלב.  אנרגיה אשר אינה מגובה באהבה, סובלנות ותשומת לב מרבית, לא תרפא.  אולי תיטיב אך לא תרפא.  אנרגיית הלב הנה אהבה, קבלה.

 

נכון לאמץ אל לבכם ולאהוב כל מצב אותו הנכם מבקשים לרפא.  שיהיה זה ריפוי גופני או ריפוי רוחני.  רק אהבה אמיתית תחלץ את העגלה הזו מהבוץ, וזה ילדים יקרים רחוק מכולכם כרחוק מזרח ממערב, צפון מדרום.  נאמר כי כל פיתרון שהוא הנו פיתרון של הלב.

 

כאשר הלב קיים אין בעיה וגם אין צורך בפתרונות.  ואין צורך לדבר על אהבה, היא נקלטת היכן שעליה להיקלט, היא נחוות, היא מורגשת, ועוברת מבעד לקירות.  אם לרגע עולה בדעתכם כי כוח אנרגטי כלשהו יעבור מחסומים, טעות בידכם!  כי באהבה אין מחסומים נמצאים.

 

לכן עליכם בתור תלמידי לאמן את שריר הלב, לפתוח אותו לאהבה, וכאשר הנכם עושים ריפוי להשתמש בו בעוצמה, כי ואני חוזר שוב על דברי "אין ריפוי בלעדי אהבה"!!

 

בשלב הזה התיקשור נגמר, הרבי שואל האם יש שאלות ואני מביע את חוסר שביעות רצוני מהמצב.  הרבי משיב:

 

כל דו שיח חיצוני שהנך מנהל זה דו שיח שלך עם עצמך.  ואם אינך שבע רצון אז זה שלך, זה מה שאתה מייצר.  אין פה תקשורת חיצונית.  אתה מקרין דמות זו החוצה ואתה רוצה להפוך את המסכה לחבר שלך......צריך להבין שכל אותם דמויות מסביב הם רק אתה בתחפושות שונות.  חלקים ממך.

 

לכן השלום ישכון בתוכך כאשר תלמד לאהוב את עצמך על מכלול הפנים שלך, זה האני השלם.  צריך לאהוב את האני השופט שלך, לאהוב אותו, לקבל אותו, להודות לו.

 

אתה מבקש להתפתח אז אתה מייצר דמות ששופטת אותך.  זה בעצם אתה שעל ידי כך דוחף את עצמך.  אלא שזה בא ממקום של התרסה, של שיפוט, אין שם קבלה.  אתה אומר אבל אני מתקדם, וזה נכון אבל אתה עדיין שופט את עצמך.

 

אילו היית מקבל, כל זה היה נעלם.  אילו היית מרגיש שמח עם מי שאתה לא היית שופט, לא את עצמך ולא את הסביבה, ואז הדמויות שלך היו מקבלות ואוהבות ואולי גם היא לא הייתה שופטת אותך.......

 

 

אחרי מספר שעות בהן שוחחנו בינינו ועשינו מדיטציה התחברנו שוב והנה מה שהגיע:

 

יום שישי נר רביעי, חצות.  שלום רב לכם ילדים יקרים, ברוך בואכם.  בעצם הנכם יכולים לבקר אותנו היום בעמק השלישי.  בואו נשב בעמק השלישי וננסה להתחבר כמה דקות עתה בתודעת על, תודעת ה"אין קיום שלכם בגוף הפיזי", תודעת ה"אין קיום שלכם במחשבות", תודעת האין קיום שלכם במילים וברגשות.

 

שבו נא אתנו כמה דקות ונסו להתחבר.  הדבר החשוב ביותר בהיותכם שם הנו היעדר מחשבה כלל.  אם אבדתם את תודעת האני, אם הצלחתם להתנתק מהמחשבות שלכם, ככול ששהיתם שם היה שם חיבור זמין עבורכם.

 

העמק השלישי הנו המקום אליו הנכם מעבירים את ההוויה שלכם המורכבת מנפש, רוח ונשמה.  הוויה זו מאבדת את צביונה ואינה משרתת יותר את האני.  העמק השלישי מכיל את הכול, וכאשר אני אומר הכול כוונתי לכל מה שיש.  וכל מה שיש מכיל גם את הקושי, וגם את הטוב ואת הרע, וגם את היפה.

 

מכאן שהאנרגיה בעמק השלישי הנה עוצמתית, אך אינה בהכרח אנרגיה של טוב בלבד.  הנכם מאבדים בה זהות, אך אינכם מאבדים את ההוויה שלכם כמו שהיא.  לכן ככול שתתקנו הוויה זו בהיותכם בעמק הראשון ובעמק השני, תוכלו להיטיב עם העמק השלישי בכך שהתכנים שלכם יהיו תכנים משופרים אשר ישדרגו את כולם מעלה מעלה.

 

דעו לכם כי ככול שתיטיבו לשפר את ההוויה שלכם, כך אחד לאחד תצליחו לשפר את העמק השני.  לכן חשוב שתתחברו לידיעה זו כי היא זו האמורה לעודד אתכם בכל חיבור וחיבור להגיע במיטבכם, היות ומהיותכם באי העמק השלישי הנכם אלא הופכים להיות משרתיו של העמק השלישי.

 

תבינו, כאשר הנכם נמצאים בעמק השלישי הגעתם כפי שהגעתם עם אותם מתווים שלכם, אך מרגע זה ואילך מתווים אלה שייכים לכלל.  ואם הגעתם עמוסים בתכנים לא מתוקנים זה אשר יהיה שם.  ומהיותכם אחדות, לא בהכרח תיטיבו עם באי העמק השלישי אלא יש מצב שאפילו תורידו אותו מרמתו אליה הגיע.

 

לכן אנו נזהרים מאד מאד בחיבור לעמק השלישי, וכאן זוהי עבודתכם ועל אחריותכם כי עדיין ברמת העמק השני לא פתרתם את כל אותן נקודות תורפה.  החג הזה היות והוא חג האור והרבה אור יורד כרגע לרמות הנמוכות ואור זה יורד בגלל משיכתכם אותו אליכם, הדרך פנויה לחיבור לעמק השלישי.

 

אך באם אינכם מאבדים שם חיבור לזהות הפרטית, לעצמכם, חיזרו נא לעמק השני וזו תהיה בחירתכם.  כי בזמן שהנכם מאבדים את הזהות העצמית אינכם מוהלים את העצמי הנמוך שלכם בתוך אנרגיית העמק השלישי.

 

אנרגיית העמק השלישי אמורה להיות במיטבה.  זהו המקום ממנו אנו פועלים על מנת לשמר ולהגן ולתמוך בכם בכל הרמות ובכל האופנים.  ואם תשאלו מה זה כל הרמות וכל האופנים אומר כי מבחינת ההגנה על המדינה בעיקר זה נעשה משם.

 

ככול שיותר נשמות מתוקנות מצטרפות לעמק השלישי כוחנו הולך וגובר, וכידוע לכם אנו זקוקים למסה על מנת להטות את המשקל לטובתנו כי מנגד פועלים כוחות של צד שמאל.

 

מכאן שעל לכם לנסות ולהתחבר לעמק השלישי באופן עצמאי היות וזה לא מסייע לנו בכלל.  לכן העמק השני הנו ביתכם הארעי כרגע ועד לגמר התיקון הפרטי שלכם, כי שם תרגישו יותר בניחותא, ותרגישו בטוב ותוכלו לתמרן בין העמק הראשון לשני.

 

אך מדי פעם אנו ממליצים לכם בכל זאת ותוך כדי דיווח לנו כי הנכם מבקשים להתחבר לעמק השלישי לדקות מספר לבחון את עצמכם. 

 

בואו עכשיו נדליק חנוכייה בעמק השני.  תוכלו להדליק עתה את החנוכייה ולאחר שהדלקתם אותה להעלותה לעמק השלישי ולהותירה שם.  כל נר שהנכם מדליקים הנו נר הברכה שלכם, לכן בקשו זאת וכאמור הניחו בקשותיכם בעמק השלישי