"תם עידן הפינוק"

יום שבת 13.12.2014, מוצאי שבת, שלום רב ברוכים הבאים לעמק השני, תוכלו לשבת אתנו כאן. ואני אומר "תוכלו" ולא אומר שבו כי זו בחירה שלכם. כפי ששמתם לב ודאי כל דבר הנו פרספקטיבה אישית, בחירה פרטית, וכמובן שכל תוצאה הנה נגזרת של אותה עשייה אישית.
 

יחד עם זאת, אומר לכם כי התוצאות של הבחירה האישית יבחנו דרך עיני הבוחר, ומסקנותיו לגבי בחירתו יכולות להיות מסקנותיו שלו.  כך שיש "כניסות" רבות לנושא הבחירה וגם "יציאות" רבות.  ובסופו של דבר יהיו אלה העיניים שלכם אשר יבחנו את התוצאה ויחליטו אודותיה בעבור עצמם באם לשמוח או להצטער.

 

למעשה אם ננטרל את נושא הבחירה יהיה זה האדם עצמו ומהותו אשר יוצר הכול בכל הרמות, כאשר המניע שלו והדחף הנו הרצון או היעדר רצון, וקדמה לזה מחשבה או היעדר מחשבה.

 

הנה אתם כרגע נמצאים בעמק השני ואם לא בלבלתי אתכם מספיק, תוכלו להחליט אם לשבת או לא.  ואם החלטתם במקרה לעמוד ולא לשבת, היו מודעים להחלטתכם, ודעו לכם כי מלבדה אין שם דבר.

 

הנכם מצווים לפתח את התודעה, להרבות דעת ולהבין את עצמכם, וברמה נוספת להבין את האחר על כל גווניו.  באותה מידה, הנכם מתבקשים ללמוד לקבל את האחר ולהבין שהנו חלק מכם בדיוק כמו שהנכם חלק ממנו.

 

בהיותכם כאן בעמק השני הנכם כבר אמורים לדעת כי כל פגישה שלכם חיצונית ככול שתיראה, אינה אלא תדרי גל פנימיים אשר חולפים אלא אצלכם.  זה זמן טוב ילדים יקרים שתלמדו לנהל דו שיח פנימי ולא חיצוני.

 

ככול שדו שיח חיצוני מושך אתכם אליו וככול שדו שיח חיצוני זה לא יופנם בזבזתם זמן, כי עשיתם שוב מאותו דבר שלא עשיתם.  כבר דברנו בעבר על הזמן שאץ במהירות.  דברנו על תקופה אשר הולכת ומתקצרת. 

 

דברנו על הנוכחות היחידה הקיימת היא ההוויה אשר מתקיימת בהווה.

 

כל רגע שחולף אמור להיות מבחינתכם מאויש בלימוד, בתובנה, מסקנה אשר תשנה בכם נדבך, התייחסות.  וזו המורשת שלנו אשר איתה עליכם לצעוד מרגע זה ואילך לכל ארבעת רוחות השמיים. 

 

ככול שתעשו זאת תרווחו את הזמן, ככול שתעשו זאת תחיו ב"על זמן".  ככול שתתנהלו על פי דרככם המוכרת והידועה יגדל בכם חוסר השלמות וההשלמה, וחוסר השקט והשלווה.

 

הנכם עומדים עם הגב אל הקיר, וכולם נמצאים בסיטואציה דומה.  משמעות המשפט הזה הנו שהיות וגבכם לקיר, הדרך היחידה בה תוכלו להלך הנה קדימה, וזאת עליכם לקבל בברכה.  תם עידן הפינוק.  ככול שמואצים הדברים, עליכם לקחת חלק בהם היות והם גם מועצמים.

 

ידוע לי ולנו לכולנו כי הנתיבים אינם פשוטים, אלא שמאבק הנו חלק מהתפתחות.  התפתחות ללא מאבק אינה התפתחות.  אדם צריך לבחון את כוחו וגבולותיו, לחזק את עצמו בכך שילמד להדוף את אשר מבקש הוא להדוף ולחבק את אשר מבקש הוא לחבק.

 

כאן שוב לבחירתכם החופשית מה להדוף ומה לקבל, וההתייחסות שלכם על מה שהדפתם ועל מה שקיבלתם.  בעמק השלישי כך או כך האנרגיה שבכם הנה אנרגיה קולקטיבית.  אין היא שייכת לכם יותר, היא שייכת לכלל אך הנכם במודעות.

 

כידוע לכם שבוע זה יהיה חג החנוכה.  חג החנוכה בעמק השני הנו חג בו אור רב רב יורד, שוטף, מציף, מוריד תדרים ומחזק.  תתכוונו לבקש בקשותיכם בחג.  תרשו לאנרגיה הזו "אנרגיית הנס" לעטוף אתכם.

 

אך ילדים יקרים, לפני כן הנכם מתבקשים לנקות את כליכם.  בדקו חזור שוב ושוב את עצמכם בעומק רב, בחיפוש מתמיד, ועל זה עליכם לסמוך ולהאמין כמדרגה אשר תעלה אתכם למימד הבא שלכם.  היות וככול שתבקשו וכליכם אינם מוכנים לקבלה, תצליחו לקבל רק אשר הכלי שלכם יוכל להכיל.

 

עתה אבקשכם להתחבר לעמק השלישי לדקות ספורות על מנת להרגיש את ההכלה של האינסוף, של הביחד, של משמעות חג האורות בעמק השלישי.......

 

ככול שהצלחתם להישאר בתודעת העמק השלישי מבלי לרדת לתודעת העמק השני, זכרו לרגע את התחושה של החיבור לעמק השלישי, והריקנות של אי-קיום עצמי.  זה המקום ילדים יקרים לזרום בו.