"להתנתק מד' אמות"

יום שבת 6.12.2014, שלום רב ילדים יקרים, שבוע טוב ומבורך, ברוך בואכם לעמק הראשון שבו נא. שבוע זה תפקידכם להפוך את תכני העמק הראשון לעמק השני. תפקידכם לפגוש את כל אירועי היקום הפיזי אותם הנכם חווים ביומיום ולהתמירם לעמק השני.
 

זהו תפקיד חשוב אשר אמור לקדם אתכם בעליית המדרגה הבאה שלכם ולהיות מסוגלים להתנתק מ"ד' אמותיכם" – מראייה ארצית, ולנתב כל דבר לראייה של "עין הנשר".  בייחוד בכל האמור לדברים האישיים שלכם, אותם חוויות קטנות אשר להם חשיבות גדולה בעיניכם, הם ודווקא הם יותמרו על ידכם בהתחלה, אחר כך אירועים שונים ודברים של היומיום.

 

ילדים יקרים, כוונתנו הנה כי תלמדו לעשות את ההפרדה ביניכם לבין אותו מכלול שוטף של אירועים אשר מהווה את מסכת החיים היומיומית שלכם.  מסכת זו התרגלתם לתפוס ולראות בצורה מסוימת.  וצורה זו מהווה את המסה העיקשת שלכם אשר מסביבה הכול בנוי ונראה כפי שהנו.

 

לכן, היכולת שלכם להתמיר מצבים, לראותם אחרת, לראותם בטוב או לא לראותם בכלל הנה עליית המדרגה וטיפוס בסולם יעקב.  סולם יעקב הנו סולם המחובר לאדמה אך עולה אל על, ובסולם זה עולים ויורדים מלאכים.  ומלאכים אלה אינם אלא אתם כולכם אשר נוגעים באדמה ועולים לרוח וחוזר חלילה.

 

כאן אמור לבוא השינוי אשר הופך אתכם לדומים לבורא עולם.  ושינוי זה הוא כי כאשר הנכם יורדים לאדמה עדיין הנכם עולים ברוח.

 

"פיסת החיים" אותה הנכם מאיישים כל אחד ואחד, הנה פיסה אשר מתחברת ליריעה אחת גדולה עם "פיסתם" של אחרים, כאשר כל אחד מגיע עם פיסת החיים שלו אשר הנה ייחודית לו, אך דומה במהותה לכל האחרים וצביונה האישי הנו בפרספקטיבה הפרטית של כל אחד ואחד.

 

לכן חשוב כי תתבוננו על הכול מ"עין הנשר" ותכילו את כל הפרספקטיבות של כולם, ובמקום לעסוק ב"ד' אמותיכם" בלבד תראו את כל רוחב היריעה, כך שתפנו מקום בתוככם לכלל הבריאה המכילה את הכול.

 

מכאן תבינו ותראו את העמק השני בצורה אקטיבית ופרקטית, כי ככול שהעמק הראשון מורכב מחלקות אישיות, העמק השני מסוגל להכיל את האחר כאילו הוא אני עצמי ולקבל את הפיסה שלו כפיסה משותפת.

 

כל זה כהכנה ל"עמק השלישי" כפי שנאמר כבר, בו תודעת האני קורסת לתוך עצמה ובמקומה נוכחת תודעה קולקטיבית אשר חובקת את כולם כאחד.  וכמובן שכל התהליך הזה מתבצע כאשר רגשות אהבה אותם תדלו במאמץ מליבותיכם מגבים ומחזקים.

 

חג החנוכה מתקרב ובא, וכפי שדיברנו בעבר "חגורת החנק" הולכת ומתהדקת.  המצב הולך ונהייה קשה.  ומכאן שתבינו את דחיפות עבודתכם ועד כמה עליכם להשקיע ולהשתדל בכל שנייה אשר חולפת להתמיר את עצמכם, היות וזה תפקידכם למען הכלל.  לכך נבחרתם וזו ההתחייבות שלכם.

 

לכן תנו תשומת לב ובקשה כי אותו מצב של התמרה יעבוד עבורכם.  ולא לשכוח לב אוהב.