"הבחירה הנכונה"

יום שישי 1.11.2013, שבת שלום, ברוכים הבאים.

אילו שאלתי אתכם היכן הנכם רוצים להיות מן הסתם הייתם בוחרים במקום מסוים, לכן כל אחד מכם עכשיו יבחר את מקומו ויבחן את הדברים הנאמרים מבעד לפרספקטיבה של המקום בו הוא נמצא.
 

אני מניח כי כל אחד מכם יודע היכן הוא רוצה להיות, הנכם מוזמנים לומר את בחירתכם....(אני אומר העמק השני).  אז יש כאן את "העמק השני" ויש כאן את "מקומי" (קבר האר''י), אז ברוך בואכם למקומי ולעמק השני שבו נא.

 

כאשר הנכם בעמק השני הנכם במנוחה, נהנים מזיו השכינה ומכל אשר סביבכם.  ילדים יקרים זוהי פרספקטיבה של הסתכלות.  הגעתם למקום בו האור האלוהי נתפס בכם, מחבק אתכם והנכם מתערסלים בו באהבה רבה ובתחושה של שמחה והשלמה.

 

כאשר הנכם בקו האופק, (קבר האר''י), עדיין הנכם נמצאים בתהליך של אימון.  עדיין הנכם מתבקשים לעשות את ההבחנות הנכונות, עדיין עליכם להפריד ולחבר, עדיין הנכם בפרספקטיבות מתחלפות.  וזה לגיטימי וזה סוד העניין וזו השכלתכם המתפתחת מהמצבים המשתנים.

 

הבחירה היכן להיות הנה שלכם.  וביושרה פנימית עליכם לעשות את ההבחנות מדוע בחרתם מקום זה ולא אחר, והאם זה כי הנכם רוצים למשוך לעצמכם הנאה ותענוג למרות שיודעים שמקומכם טרם שם.  לחלופין, מזהים כי זוהי פרספקטיבת ההסתכלות שלכם על היקום וכי הגעתם לאחדות גמורה עם "שמו יתברך" ולכן זה מקומכם!

 

מה שאני מנסה לומר לכם עתה בדברי אלה הוא כי בחירתכם יוצרת את המציאות שלכם בתנאי שהנכם מזוהים לגמרי עם מקומכם ושלמים עם הבחירה.  אחרת נוצר חוסר תאום אשר מגביר את התסכול ויוצר רוגז וחוסר שביעות רצון.

 

ושוב עלי להחזיר אתכם אל עצמכם, כי גם כאן, שימו לב, אין שום בעיה עם חוסר שביעות רצון אלא לאשר חווה את חוסר שביעות הרצון, ובאפשרותו גם לשנות תחושה זו ולהיות בהתאמה אם בחירתו.

 

מכאן שתבינו שהיותכם במקום זה או אחר הנה בחירתכם.  אך בחירה זו על מנת שתביא את שביעות הרצון והשמחה המתבקשים, עליה להיות מתואמת ביניכם לביניכם בכל הרמות. 

 

ורק כאשר בעיניכם זכיתם לכל המיומנויות הגעתם למקום אשר תואם את לבכם ומצבכם.  אחרת, יצרתם קרע אשר המאפיין שלו הנו פירוד, התנגדות, חיפוש לשינוי והליכה באותם מעגלים סחור סחור.

 

לכן היותכם בעמק השני לעולם תהיה בחירתכם ולעולם תכובד על ידינו מעצם בחירתכם, אך לבחירה זו במידה ולא תהיו מיושרים עם כללי המקום תהיה אחיזה קשה בכם אשר תיצור תסכול בהתנהלותכם היומיומית וקושי בלהכיל ולקבל את עצמכם.

 

העמק השני הנו המפגש המושלם עם האני המואר, או לחלופין מפגש קשה בין אור לחושך.  מה שיפה בכל המפגשים הללו הוא כי הנכם האדריכלים שלהם ואתם קובעים בפירוש כיצד תרגישו.

 

על קו האופק, כפי שאמרתי קודם, הנכם עדיין בתהליך.  וסוד העניין הנו בין חסד לדין ועד לקו האמצע.  משחק בין שני הצדדים עד לקו האמצע.  ובקו האמצע המכיל את החסד ואת הדין, יש מעבר, יש התפתחות לשלב הבא.  ולא אתם קובעים את השלב הבא, הוא נקבע עבורכם על ידכם אבל לא על ידי הצד המנטאלי אלא על ידי רמת הנשמה.

 

איך עושים זאת?

עליכם לרצות להיות בנקודת האמצע, נקודת האיזון.  לראות את החסד, לראות את הדין ולראות את המפגש ביניהם.  זו כל העבודה.  ולא לרצות להיות מעבר, קדימה, אלא פה "במקומי" על קו האופק.....

 

ומהיותך על קו האופק לומד את עצמך ומתקן, תגיע לקו האמצע, ולפתע תראה שהנך בעצם בעמק השני.

 

שבת שלום